گران شدن کنجد در اصفهان موجب حمله مردم به بازار ها شد

بر اساس گزارش آکادمی آلرژی، آسم و ایمونولوژی آمریکا، آلرژی به کنجد در اصفهان نهمین آلرژی رایج غذایی در ایالات متحده است.

با این حال، کنجد در حال حاضر در فهرست سازمان غذا و داروی سازمان غذا و دارو (FDA) منبع مطمئن آلرژن‌های اصلی غذایی نیست، به این معنی که تولیدکنندگان مجبور نیستند آن را به عنوان یک آلرژن در برچسب محصولات ذکر کنند.

در نتیجه، ممکن است افراد بدون اینکه متوجه شوند با کنجد در تماس باشند. محصولات غیر خوراکی که ممکن است حاوی کنجد باشند شامل مکمل ها، داروها و لوازم آرایشی هستند.

اگر افراد فکر می کنند که ممکن است به کنجد حساسیت داشته باشند، باید برای آزمایش پوستی که نشان می دهد آنتی بادی ها به آلرژن های بالقوه چگونه واکنش نشان می دهند، به پزشک یا متخصص آلرژی مراجعه کنند.

کنجد

آلرژی به کنجد می تواند یک واکنش آلرژیک شدید ایجاد کند که می تواند تهدید کننده زندگی باشد. زمانی مردم فکر می کردند که دانه کنجد می تواند علائمی را در افراد مبتلا به دیورتیکولیت، که یک عفونت گوارشی است، ایجاد کند.

با این حال، طبق آکادمی تغذیه و رژیم غذایی، دانه های کنجد روده را برای اکثر افراد مبتلا به دیورتیکولیت تحریک نمی کند.

هر کسی که فکر می‌کند کنجد باعث ایجاد علائم می‌شود، می‌تواند محصولات کنجد را محدود یا حذف کند یا برای مشاوره با پزشک خود صحبت کند.
دانه های کنجد مغذی هستند و ممکن است فواید زیادی برای سلامتی داشته باشند. آنها منبع خوبی از پروتئین، فیبر و چربی های سالم هستند. آنها همچنین ویتامین ها و مواد معدنی از جمله کلسیم، ویتامین E و ویتامین های B را فراهم می کنند.

به دلیل خواص آنتی اکسیدانی، دانه های کنجد ممکن است به کاهش استرس اکسیداتیو کمک کند و به طور بالقوه به پیشگیری از مشکلات سلامتی، از جمله بیماری های قلبی عروقی و عصبی کمک کند.

دانه‌های کنجد خام یا برشته شده را می‌توان به راحتی روی ظروف پاشید یا مردم می‌توانند از روغن دانه کنجد یا تاهینی در انواع دستور غذاها استفاده کنند.