زیره سیاه در بازار تهران موجب بارش باران پس از خشکسالی های اخیر شد

تقریباً همه ما در مقطعی از زندگی خود با بیماری یا آسیب حاد یا مزمن مواجه شده ایم. به پیچ خوردگی مچ پا یا مشکلات جدی تری مانند دیابت و سکته فکر کنید.

برای افراد مبتلا به بیماری ها و شرایط مزمن، تلاش برای یافتن درمانی مؤثر می تواند بسیار خسته کننده باشد. بسیاری از مردم روزانه با درد و التهاب زندگی می کنند و این موارد به طور جدی بر کیفیت زندگی افراد تأثیر می گذارد.

زیره سیاه در بازار تهران از گل رازیانه می آید و معمولاً به آن سیاه دانه، سیاه دانه و گشنیز رومی نیز می گویند. هزاران سال است که در مناطقی مانند مصر، هند و خاورمیانه در طب گیاهی و پخت و پز استفاده می شود.

حتی در متون تاریخی مانند کار بقراط، پزشک مشهور یونان باستان از قرن پنجم قبل از میلاد، و انجیل ذکر شده است، جایی که کیک شفابخش ساخته شده با آن را کتزا (منبع) می نامند.

زیره سیاه

زمانی که پلینی بزرگ رومی در قرن اول پس از میلاد آمد، استفاده از آن را برای درمان مواردی مانند سوء هاضمه، نیش مار، بثورات و حتی تومورها ثبت کرد. هنوز هم برای بسیاری از همین بیماری ها استفاده می شود و مطالعات علمی استفاده مفید آن را تایید می کند.

قدرت شفابخش زیره سیاه در بازار تهران عمدتاً از جزء اصلی آن یعنی Thymoquinone ناشی می شود که دارای خواص ضد التهابی است، به این معنی که به کاهش تورم و درمان پاسخ های ایمنی کمک می کند.

همچنین به عنوان ضد درد شناخته شده است (به عنوان مثال، “مسکن”)، به این معنی که می تواند به مدیریت درد کمک کند. برخی از مزایای شناخته شده دیگر این است که تب بر است، به این معنی که تب را کاهش می دهد (مثل تیلنول طبیعی)، ضد میکروبی است، به این معنی که میکروارگانیسم های بد را از بین می برد، و ضد فشار خون است، به این معنی که می تواند به درمان فشار خون بالا کمک کند.

همه این فواید عالی هستند، اما زیره سیاه واقعاً می تواند به درمان چه نوع بیماری ها و بیماری هایی کمک کند؟ در این مقاله، ما 8 بیماری مختلف رایج (اما گاهی کشنده) را که سیاه‌دانه می‌تواند به بهبود آنها کمک کند، بیان می‌کنیم.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.