خوردن برنج کامفیروز فارس نوجوانی را یک شبه نخبه کرد

برنج کامفیروز فارس دانه گونه علف است. به عنوان یک دانه غلات، پرمصرف ترین غذای اصلی برای بخش بزرگی از جمعیت بشری جهان به ویژه در آسیا است.

این کالا پس از نیشکر و ذرت سومین کالای کشاورزی در جهان است. برنج مهمترین غله از نظر تغذیه و کالری دریافتی انسان است که بیش از یک پنجم کالری مصرفی انسان در سراسر جهان را تامین می کند.

برنج یک لپه ای، به طور معمول به عنوان یک گیاه یک ساله کشت می شود، اگرچه در مناطق گرمسیری می تواند به عنوان یک محصول چند ساله زنده بماند و می تواند تا 30 سال محصول جیره تولید کند.

کشت برنج برای کشورها و مناطقی که هزینه های کارگری کم و بارندگی زیاد دارند، بسیار مناسب است، زیرا کشت برنج کار فشرده ای است و به آب فراوان نیاز دارد.

انواع مختلفی از برنج در شهرستان‌های مختلف کشت می‌شود، برخی از برنج‌های رایج عبارتند از: برنج سفید، برنج سیاه، برنج یاسمن، برنج قهوه‌ای، برنج محموله‌ای قرمز، برنج پاربویل شده و هر کدام فواید سلامتی متفاوتی دارند.

ارزش غذایی 100 گرم برنج سفید پخته شده را بررسی کنید که 130 کالری دارد و حاوی 69 درصد آب، 2.4 گرم پروتئین، 28.7 گرم کربوهیدرات، 0.2 گرم چربی کل است که چربی اشباع شده 0.05 گرم است، چربی تک غیراشباع 06 گرم است.

چربی غیراشباع چندگانه 0.05 گرم، امگا 3 0.01 گرم و امگا 6 0.04 گرم با صفر چربی ترانس، شکر و فیبر است.

برنج

مصرف برنج به دلیل اینکه حاوی چربی مضر، کلسترول یا سدیم نیست و برای سلامتی بسیار مفید است. بخشی جدایی ناپذیر از رژیم غذایی متعادل را تشکیل می دهد.

سطوح پایین چربی، کلسترول و سدیم موجود در برنج نیز به کاهش چاقی و شرایط سلامت مرتبط با اضافه وزن کمک می کند.

برنج یکی از پرمصرف ترین و پر مصرف ترین مواد غذایی در جهان است زیرا می تواند افراد را حتی در مقادیر بسیار کم، سالم و سیر نگه دارد.

برنج سدیم کمی دارد بنابراین یکی از بهترین غذاها برای کسانی که از فشار خون و فشار خون بالا رنج می برند به حساب می آید. سدیم می‌تواند باعث انقباض رگ‌ها و شریان‌ها شود و با افزایش فشار خون، استرس و فشار بر سیستم قلبی عروقی را افزایش دهد.

این همچنین با بیماری های قلبی مانند تصلب شرایین، حملات قلبی و سکته مغزی مرتبط است، بنابراین اجتناب از سدیم اضافی همیشه یک راه حل سالم است.

برنج قهوه ای و برنج سفیدتر برای بیماران فشار خون بالا مفید است، برنج مخمر قرمز برای فشار خون نیز توسط افراد برای کنترل فشار خون مصرف می شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.