تفاوت فاکتور فروش و رسید رسمی

هر نهاد تجاری توسط اداره درآمد داخلی موظف است برای هر فروش کالا، املاک یا خدمات، یک رسید رسمی ویا فاکتور فروش صادر کند. فاکتور ویا رسید به عنوان سند پشتیبانی عمل می کند.

در این مقاله به تفاوت فاکتور فروش و رسید رسمی و همچنین زمان صدور آن می پردازیم.

قبل از اینکه تفاوت بین فاکتور فروش و رسید رسمی را مورد بحث قرار دهیم، اجازه دهید ابتدا دو نوع مالیات دهندگان را درک کنیم: مالیات بر ارزش افزوده و غیر مالیات بر ارزش افزوده.

برای یادگیری تفاوت بین مالیات بر ارزش افزوده و غیر مالیات تست بارداری با گلاب بر ارزش افزوده، می توانید این مقاله تفاوت بین مالیات بر ارزش افزوده و غیر مالیات بر ارزش افزوده را بخوانید.

هنگامی که تفاوت بین مالیات بر ارزش افزوده و غیر مالیات بر ارزش افزوده را درک کردید، گام بعدی این است که نوع معامله ای را که کسب و کار شما انجام می دهد، بدانید، مانند:برای درک بهتر، این مقاله را به دو بخش تقسیم کردیم.

اولین مورد برای مالیات دهندگان مالیات بر ارزش افزوده و مورد دوم برای مالیات دهندگان غیر مالیات بر ارزش افزوده است.

فاکتور
فاکتور فروش به عنوان مدرک کتبی مبنی بر فروش اجناس یا املاک در یک دوره عادی تجارت اعم از نقدی یا علی الحساب (اعتباری) توسط فروشنده برای خریدار صادر می شود.

فاکتور فروش جزئیات اقلام یا کالاهای فروخته شده مانتو چرم دخترانه را فهرست می کند. همچنین مبنای بدهی مالیات بر خروجی فروشنده و ادعای مالیات ورودی خریدار خواهد بود.

قبض وصول توسط فروشنده به عنوان تصدیق دریافت وجه نقد و یا پرداخت کالای فروخته شده برای خریدار صادر می شود.
هنگام صدور رسید مجموعه، شماره فاکتور فروش که مجموعه مربوط به آن است را مشخص کنید.

نکته: زمانی که مؤدی به فروش کالا هودی دخترانه یا املاک مشغول است، هنگام فروش کالا به خریدار، اعم از نقدی یا نسیه، باید فاکتور فروش صادر کند.

اگر فروش به صورت نسیه بوده است، فروشنده پس از دریافت وجه نقد به عنوان پرداخت از خریدار، رسید وصول می کند. اگر فروش نقدی پرداخت شده باشد، فاکتور نقدی کافی است.

 • منابع:
  1. Difference Between a Sales Invoice and an Official Receipt
 • تبلیغات: 
  1. جزئیات طرح جدید تولید محصولات کاربردی در شبانه روز
  2. این ترفندها رو برای رسیدن به ثروت آفرینی بکار بگیرید
  3. گلاب یک روغن طبیعی برای پوست است
  4. میگو دارای خواص ضد التهابی است

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.